آسانسوری ها
آسانسوری ها
انواع درایو آسانسور

معرفی و راهنمای خرید انواع درایو آسانسور

در مطلب قبلی در مورد درایو آسانسور و کاربرد اینورتر در آن توضیح دادیم. می توانید با کلیک بر روی جمله زیر آن پست را هم مطالعه کنید.

درایو آسانسور یکی از اجزای اصلی آسانسور است که برای حرکت و ایجاد نیروی لازم برای جابجایی آسانسور مورد استفاده قرار می‌گیرد. خرید درایو آسانسور، بخش مهمی از خرید و نصب آسانسور است که به دلیل تأثیر زیاد آن بر عملکرد و کارایی آسانسور، باید با دقت و تحقیق انجام شود. زیرا انتخاب بهترین نوع درایو آسانسور، نقش مهمی در پردازش سریع و حرکت آسانسور و همچنین کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری آن خواهد داشت.
در این مقاله به معرفی و راهنمایی خرید درایو آسانسور می پردازیم.

1- نوع درایو:

درایو آسانسور را می‌توان به دو نوع کلاسیک و مدرن تقسیم کرد. درایو کلاسیک با استفاده از موتور DC و سیستم چرخه تاچ، مناسب آسانسورهای کوچک و سبک است.
درایو مدرن با استفاده از موتور AC و سیستم VVVF، عملکرد بهتر و صدای کمتری دارد. این درایو برای آسانسورهای بزرگ و سنگین استفاده میشود.
در نظر داشته باشید که درایوهای DC به دلیل مصرق انرژی کمتر و پایداری بیشتر بیشتر توصیه می گردد.

2- قدرت درایو:

قدرت درایو باید با توجه به وزن آسانسور و تعداد مسافرانی که همزمان می‌توانند در آن حضور داشته باشند، محاسبه شود. برای آسانسور‌های کوچک، درایو با قدرت ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلووات کافی است، اما برای آسانسور‌های بزرگ، درایو با قدرت بالاتری لازم است.

3- سرعت درایو:

 سرعت درایو باید با توجه به نوع آسانسور انتخاب شود. در صورتی که آسانسور بزرگ و سنگین باشد، سرعت درایو باید بالا باشد تا عملکرد صاف و پردازش سریع را تضمین کند. در مقابل، آسانسورهای کوچک و سبک به سرعت کمتری نیاز دارند.

4- نوع سیستم کنترل:

 سیستم کنترل درایو آسانسور، می‌تواند به دو نوع پیشرفته و ساده تقسیم شود. سیستم کنترل پیشرفته با استفاده از تکنولوژی VVVF و سیستم های هوشمند، عملکرد بهتری دارد. این سیستم ها قابلیت کنترل دقیق تر را دارند و در کنترل سرعت و توقف آسانسور نیز بهتر عمل می‌کنند.

5- قابلیت های اضافی: 

برخی از درایو های آسانسور، قابلیت های اضافی مانند روشن شدن نورهای داخل آسانسور، صدای کمتر، و دارا بودن سیستم های حفاظتی بیشتر را دارا هستند. برای خرید درایو آسانسور، باید به قابلیت های اضافی آن نیز توجه کرد.

6- خدمات پس از فروش:

 هنگام خرید درایو به خدمات پس از فروش آن، مثل گارانتی توجه کنید. ممکن است درایو اصل نباشد یا در اثر حمل و نقل آسیب دیده باشد. همچنین درایو باید قابلیت تعمیر را داشته باشد.

7- قیمت:

 قیمت درایو آسانسور، بسته به نوع، قدرت و سیستم کنترل آن، متفاوت است. برای خرید درایو آسانسور، باید با توجه به بودجه موجود، بهترین گزینه را انتخاب کرد. در نظر داشته باشید که هیچگاه کیفیت را فدای قیمت نکنید!

انتخاب بهترین درایو آسانسور می‌تواند نقش مهمی در بهبود عملکرد آسانسور و کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیر داشته باشد. با توجه به نکات فوق، می‌توانید بهترین درایو آسانسور را برای خود انتخاب کنید و از عملکرد صاف و پایدار آسانسور خود لذت ببرید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

برای دیدن اطلاعات تماس آگهی گذار ابتدا در وبسایت ثبت نام کنید یا با نصب اپلیکیشن آسانسوری‌ها به راحتی با صاحبان آگهی ها ارتباط برقرار کنید و آگهی ارسال کنید.